Wiadomości branżowe

Międzynarodowo o metalach i gospodarce

Jak powinna wyglądać europejska polityka w zakresie surowców mineralnych, jakie są nowe zastosowania metali towarzyszących w przemyśle i w jaki sposób można je odzyskiwać – to najważniejsze tematy międzynarodowej konferencji, która odbywać się będzie we Wrocławiu. W majowym spotkaniu uczestniczyć będzie wielu gości z Polski oraz zagranicy, m.in. z USA, Francji, Belgii, Portugalii, Szwecji i Kazachstanu.III Międzynarodowa Konferencja "Metale towarzyszące w przemyśle metali nieżelaznych" odbędzie się w dniach od 15 do 17 maja 2013 roku we wrocławskim hotelu Scandic, a jej hasło przewodnie to „W drodze do pełnego wykorzystania surowców mineralnych”. Po raz trzeci przedstawiciele firm i ośrodków badawczych z całego świata rozmawiać będą o tym, jak w najbardziej wydajny i ekonomicznie uzasadniony sposób pozyskiwać cenne metale rzadkie oraz jak wykorzystać je w nowatorskich technologiach. Organizatorami tego ważnego branżowego spotkania są Instytut Metali Nieżelaznych, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Metali Nieżelaznych oraz KGHM Ecoren.- Rozwój przemysłu i dynamiczne zmiany technologii z jednej oraz rosnąca

Jak powinna wyglądać europejska polityka w zakresie surowców mineralnych, jakie są nowe zastosowania metali towarzyszących w przemyśle i w jaki sposób można je odzyskiwać ? to najważniejsze tematy międzynarodowej konferencji, która odbywać się będzie we Wrocławiu. W majowym spotkaniu uczestniczyć będzie wielu gości z Polski oraz zagranicy, m.in. z USA, Francji, Belgii, Portugalii, Szwecji i Kazachstanu.

III Międzynarodowa Konferencja „Metale towarzyszące w przemyśle metali nieżelaznych” odbędzie się w dniach od 15 do 17 maja 2013 roku we wrocławskim hotelu Scandic, a jej hasło przewodnie to ?W drodze do pełnego wykorzystania surowców mineralnych?. Po raz trzeci przedstawiciele firm i ośrodków badawczych z całego świata rozmawiać będą o tym, jak w najbardziej wydajny i ekonomicznie uzasadniony sposób pozyskiwać cenne metale rzadkie oraz jak wykorzystać je w nowatorskich technologiach. Organizatorami tego ważnego branżowego spotkania są Instytut Metali Nieżelaznych, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Metali Nieżelaznych oraz KGHM Ecoren.

Rozwój przemysłu i dynamiczne zmiany technologii z jednej oraz rosnąca dbałość o ochronę środowiska z drugiej strony wymuszają na nas wszystkich poświęcenie większej uwagi cennym surowcom. Stąd konieczność badań i opracowywania nowych metod odzyskiwania metali towarzyszących. Ale kołem napędowym nauki i gospodarki są nie tylko badania, lecz także możliwość wymiany doświadczeń, konfrontowania posiadanej wiedzy z innymi specjalistami ? podkreśla Janusz Adamczyk, prezes KGHM Ecoren.

Tematyka tegorocznej konferencji wiąże się z jednej strony z europejską polityką w zakresie surowców wtórnych oraz ekonomiką i metodami odzyskiwania i wykorzystywania metali towarzyszących, z drugiej zaś z zastosowaniem nowych związków i stopów czy problemami ochrony środowiska. Ważnym elementem branżowego spotkania będzie również II seminarium poświęcone produkcji oraz zastosowaniu renu i jego związków.

W skład komitetu honorowego konferencji wchodzą ? oprócz przedstawicieli organizatorów ? m.in. Herbert Wirth (prezes KGHM Polska Miedź), Leszek Blacha (prorektor Politechniki Śląskiej), Krzysztof Fitzner (profesor Akademii Górniczo-Hutniczej i przewodniczący Komitetu Metalurgii PAN) i Andrzej Trochimczuk (dziekan Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej).

A to już wiesz?  Gdy zakupy zaczynają być problemem

Patronami medialnymi konferencji są: magazyny branżowe ?Stal Metale & Nowe Technologie?,  ?Magazyn Hutniczy? i ?Chemik? oraz angielski ?Copper WorldWide?, a także czasopismo specjalistyczne ?Rudy i Metale Nieżelazne?.

Międzynarodowa konferencja ?Metale towarzyszące w przemyśle metali nieżelaznych?

15 ? 17 maja 2013

Hotel SCANDIC, Wrocław

 

Ramowy program konferencji:

Środa, 15 maja:

od 13.00           rejestracja uczestników konferencji

16.00                otwarcie konferencji

16.45-19.00       obrady ? sesja I 

Czwartek, 16 maja:

8.55- 11.00       obrady ? sesja II

11.00-11.20       przerwa kawowa

11.20-13.30       obrady – sesja III

13.30-14.30       lunch

14.30-16.40       obrady ? sesja IV

16.40-17.00       przerwa kawowa

17.00-18.30       obrady ? sesja V

19.30                bankiet

 

Piątek, 17 maja:

9.30-10.40        obrady ? sesja VI

11.05-11.30       przerwa kawowa

11.30-12.15       obrady ? sesja VII

12.20 ? 12.30    zakończenie konferencji

 

Organizatorzy majowej konferencji:

 

Instytut Metali Nieżelaznych – jest jednostką badawczo-rozwojową polskiego przemysłu metali nieżelaznych, działającą od 1952 roku.

Działalność Instytutu obejmuje prace naukowo-badawcze, badania w skali laboratoryjnej, pilotowej i technicznej, usługi akredytowanych laboratoriów oraz ekspertyzy i doradztwo. IMN oferuje również specjalistyczne wyroby z metali nieżelaznych np. ze stopów amorficznych i nanokrystalicznych. Badania prowadzi szczególnie w zakresie wzbogacania rud metali nieżelaznych i innych surowców mineralnych, piro- i hydrometalurgicznych metod produkcji metali i ich stopów z surowców pierwotnych i wtórnych, technologii odzysku i unieszkodliwiania odpadów, ochrony środowiska czy nowych stopów i kompozytów na bazie metali, w tym metali szlachetnych i lekkich.

KGHM Ecoren S.A. ? innowacyjna, dynamicznie rozwijająca się firma zajmującą się produkcją metali i ich związków oraz zagospodarowywaniem odpadów przemysłowych.

Spółka z grupy kapitałowej Polskiej Miedzi. Pod nazwą Ecoren działa od grudnia 2006 roku (wcześniej – KGHM Metale DSI). KGHM Ecoren w swojej działalności umiejętnie łączy tradycje przemysłu metali nieżelaznych z nowoczesnym zarządzaniem i poszukiwaniem nowych dróg rozwoju krajowej i europejskiej gospodarki. Jest jedynym w Europie producentem związków renu ? niezwykle rzadko występującego w naturze cennego metalu, stosowanego przede wszystkim w przemyśle petrochemicznym i lotniczym. Odzyskuje też miedź i srebro oraz od wielu lat z powodzeniem zagospodarowuje również żużle hutnicze. Posiada też zakład przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

A to już wiesz?  Sklepy iStore.pl zostały zintegrowane z platformą wysyłkową Sendit.pl

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Metali Nieżelaznych (SITMN) – powstało w 2004 roku z przekształcenia Oddziału Metali Nieżelaznych, działającego od ponad półwiecza w ramach Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Hutniczego w Polsce.

Trzonem organizacji są koła funkcjonujące w spółkach z branży metali nieżelaznych. SITMN zrzesza inżynierów i techników, a także specjalistów z uczelni, instytutów naukowo-badawczych. Głównym celem stowarzyszenia jest reprezentowanie branży metali nieżelaznych, współpraca z ośrodkami naukowymi, uczelniami i przedsiębiorstwami, promocja zatrudnienia, wsparcie dla absolwentów kierunków studiów związanych z sektorem metali nieżelaznych. SITMN jest członkiem zwyczajnym Federacji Stowarzyszeń Naukowo ? Technicznych NOT.

Źródło PR time. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy