Armacell Budownictwo nakładka Armacell dla Autodesk Revit

Nowa nakładka Armacell dla Autodesk Revit – odpowiedź na potrzeby projektantów izolacji

Nowa nakładka Armacell dla Autodesk Revit – odpowiedź na potrzeby projektantów izolacji
Projekt izolacji technicznej dla rur i kanałów wentylacyjnych to obowiązkowy element dokumentacji technicznej każdego nowego budynku, a przygotowanie go to jeden z bardziej pracochłonnych etapów. Na szczęście teraz, dzięki nowej nakładce Armacell dla Autodesk Revit, zaprojektowanie idealnie dopasowanej do potrzeb izolacji, w tym również wielowarstwowej, jest proste i szybkie jak nigdy

Data publikacji: 2020-11-03
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Nowa nakładka Armacell dla Autodesk Revit – odpowiedź na potrzeby projektantów izolacji
Kategoria: Armacell, nakładka Armacell dla Autodesk Revit

Nowa nakładka Armacell dla Autodesk Revit – odpowiedź na potrzeby projektantów izolacji , Armacell, nakładka Armacell dla Autodesk Revit - Projekt izolacji technicznej dla rur i kanałów wentylacyjnych to obowiązkowy element dokumentacji technicznej każdego nowego budynku, a przygotowanie go to jeden z bardziej pracochłonnych etapów. Na szczęście teraz, dzięki nowej nakładce Armacell dla Autodesk Revit, zaprojektowanie idealnie dopasowanej do potrzeb izolacji, w tym również wielowarstwowej, jest proste i szybkie jak nigdy wcześniej. Projekt izolacji technicznej dla rur i kanałów wentylacyjnych to obowiązkowy element dokumentacji technicznej każdego nowego budynku, a przygotowanie go to jeden z bardziej pracochłonnych etapów. Na szczęście teraz, dzięki nowej nakładce Armacell dla Autodesk Revit, zaprojektowanie idealnie dopasowanej do potrzeb izolacji, w tym również wielowarstwowej, jest proste i szybkie jak nigdy wcześniej.

Przepisy prawne, dotyczące warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, jasno określają minimalne grubości izolacji na instalacjach technicznych. Aktualnie obowiązujące normy są bardzo surowe, co niestety sprawia, że oferta rynkowa nie do końca z nimi koresponduje i projektant nie zawsze może zastosować w budynku pojedynczą izolację. W celu uzyskania jej odpowiedniej grubości zmuszony jest do dodania kolejnej warstwy maty czy otuliny, a to zadanie nie jest możliwe w Revicie. Na szczęście firma Armacell, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom instalatorów, stworzyła specjalną nakładkę dla Autodesk Revit, która niemal w całości automatyzuje proces projektowania izolacji, również tej wielowarstwowej. Dzięki nakładce projektant nie musi już samodzielnie wyszukiwać dedykowanych produktów, ale jedynie przejść przez kilka prostych kroków dla konfiguracji izolacji technicznej dla swojego systemu. Pierwszym krokiem przy wykonywaniu konfiguracji jest wybranie systemu, w którym będzie dodawana izolacja. Drugi to wybór materiału, rur dla projektowanego systemu. Kolejne kroki to zdefiniowanie minimalnych grubości izolacji dla wybranego zakresu średnic rurociągów lub kanałów i określenie warstwy materiału izolacyjnego do danego zakresu średnic rurociągów. Po wprowadzeniu wszystkich tych danych do nakładki, program wykona automatycznie resztę pracy – doda izolację o parametrach skonfigurowanych dla projektowanego systemu. Projektant może natomiast skupić się już tylko na dodawaniu do modelu rurociągów, kształtek, kanałów wentylacyjnych, a tworzony przez niego system będzie miał automatycznie dodawaną odpowiednią otulinę. Gdyby natomiast w późniejszym czasie zaszła konieczność wprowadzenia zmian w instalacji np. zewnętrznej średnicy rury, to nakładka automatycznie zmieni grubośc izolacji dane zgodnie z konfiguracją. Co więcej, polska wersja nakładki zawiera w sobie produkty Armacell dostępne w naszym kraju, zatem projektant zawsze pracuje z realnymi otulinami i matami izolacyjnym, a nie z tzw. izolacją generyczną, czyli produktem wirtualnym.

A to już wiesz?  Skuteczne zamknięcie wszystkich szczelin – Aqua Blocker i Aqua Blocker Liquid marki Bostik

Kompletne rozwiązanie dla projektantów

Nowa nakładka Armacell dla Autodesk Revit to narzędzie, które w znaczny sposób skraca i usprawnia pracę nad systemem izolacji technicznej dla rur i kanałów wentylacyjnych, a do tego pozwala na wyeliminowanie tzw. błędu ludzkiego w tworzonym projekcie. Wygodnym rozwiązaniem jest również możliwość zapisania przez projektanta przygotowanej przez siebie konfiguracji i wykorzystanie jej podczas pracy nad kolejnymi obiektami. Opcja „Info” pozwala z kolei na wyświetlenie w dowolnym momencie informacji o przypisanych dla wskazanego obiektu izolacjach, a funkcja „Zestawienie materiałów” umożliwia wygenerowanie i wyeksportowanie do excela pełnej specyfikacji izolacji zastosowanej na rurach i kanałach w danym systemie, w tym również wielowarstwowej izolacji dla rur i kształtek. Ostatnim, ale nie najmniej ważnym ukłonem w stronę projektantów jest zbiór gotowych konfiguracji grubości izolacji dla wybranych systemów (woda lodowa), które pozwalają zapewnić zgodność z wymaganiami przedstawionymi w polskich Warunkach Technicznych.

Nowa nakładka Armacell dla Autodesk Revit® pracuje z Windows 7, Windows 10 i Revit 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, a aż 18 wersjach językowych, pozwala na korzystanie z niej przez projektantów z większości krajów europejskich.

Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell' posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.

A to już wiesz?  Ekspert podpowiada: Dlaczego warto postawić na wykładzinę elastyczną?

Zachęcam do wykorzystania materiałów na Państwa łamach oraz zapoznania się z informacjami znajdującymi się w biurze prasowym http://budflypr.newslink.pl/komunikaty-prasowe/kategoria/20.

W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do Państwa dyspozycji.

Pozdrawiam,

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Nowa nakładka Armacell dla Autodesk Revit – odpowiedź na potrzeby projektantów izolacji , Armacell, nakładka Armacell dla Autodesk Revit - Projekt izolacji technicznej dla rur i kanałów wentylacyjnych to obowiązkowy element dokumentacji technicznej każdego nowego budynku, a przygotowanie go to jeden z bardziej pracochłonnych etapów. Na szczęście teraz, dzięki nowej nakładce Armacell dla Autodesk Revit, zaprojektowanie idealnie dopasowanej do potrzeb izolacji, w tym również wielowarstwowej, jest proste i szybkie jak nigdy wcześniej.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy