Wiadomości branżowe

O metalach po raz trzeci i w światowym gronie

Już za niecały miesiąc Wrocław gościć będzie specjalistów z całego świata, dyskutujących nad nowymi technologiami i sposobami wykorzystania wartościowych metali rzadkich, w tym krytycznych, towarzyszących rudom metali podstawowych, takich jak miedź czy cynk i ołów. Przez trzy dni uczestnicy wysłuchają prawie 30 referatów, będą mogli również wziąć udział w seminarium poświęconym produkcji i zastosowaniu renu, a także zwiedzić fabrykę renu metalicznego oraz Oddział IMN w Legnicy. Po raz trzeci przedstawiciele firm i ośrodków badawczych z całego świata rozmawiać będą o tym, jak w najbardziej wydajny i ekonomicznie uzasadniony sposób pozyskiwać cenne metale rzadkie oraz jak wykorzystać je w nowatorskich technologiach. III Międzynarodowa Konferencja "Metale towarzyszące w przemyśle metali nieżelaznych" odbędzie się w dniach od 15 do 17 maja 2013 roku we wrocławskim hotelu Scandic, a jej hasło przewodnie to „W drodze do pełnego wykorzystania surowców mineralnych”. Organizatorami tego ważnego branżowego spotkania są Instytut Metali Nieżelaznych, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Metali

Już za niecały miesiąc Wrocław gościć będzie specjalistów z całego świata, dyskutujących nad nowymi technologiami i sposobami wykorzystania wartościowych metali rzadkich, w tym krytycznych, towarzyszących rudom metali podstawowych, takich jak miedź czy cynk i ołów. Przez trzy dni uczestnicy wysłuchają prawie 30 referatów, będą mogli również wziąć udział w seminarium poświęconym produkcji i zastosowaniu renu, a także zwiedzić fabrykę renu metalicznego oraz Oddział IMN w Legnicy.

Po raz trzeci przedstawiciele firm i ośrodków badawczych z całego świata rozmawiać będą o tym, jak w najbardziej wydajny i ekonomicznie uzasadniony sposób pozyskiwać cenne metale rzadkie oraz jak wykorzystać je w nowatorskich technologiach. III Międzynarodowa Konferencja „Metale towarzyszące w przemyśle metali nieżelaznych” odbędzie się w dniach od 15 do 17 maja 2013 roku we wrocławskim hotelu Scandic, a jej hasło przewodnie to ?W drodze do pełnego wykorzystania surowców mineralnych?. Organizatorami tego ważnego branżowego spotkania są Instytut Metali Nieżelaznych, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Metali Nieżelaznych oraz KGHM Ecoren.

Tematyka konferencji wiąże się z jednej strony z europejską polityką w zakresie surowców wtórnych oraz ekonomiką i metodami odzyskiwania i wykorzystywania metali towarzyszących, z drugiej zaś z zastosowaniem nowych związków i stopów czy problemami ochrony środowiska, związanymi z tą dziedziną przemysłu. ? Będziemy dyskutować m.in. o odzyskiwaniu metali towarzyszących z elektrolitów odpadowych przemysłu miedziowego, obróbce plazmowej metali wysokotopliwych oraz rozdzielaniu niklu od magnezu czy odzyskiwaniu indu ze stopu ołowiu ? wylicza dr inż. Andrzej Chmielarz z Instytutu Metali Nieżelaznych, przewodniczący komitetu naukowo-programowego konferencji. Według planu konferencja składać się będzie z sześciu sesji naukowych, rozpoczynających się już 15 maja o godz. 16.45. Prelekcje prowadzone będą w językach polskim i angielskim ? organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne.

Ważnym elementem konferencji będzie również II seminarium poświęcone produkcji i zastosowaniu renu i jego związków. Można będzie posłuchać o elektrokrystalizacji renu i jego stopów z roztworów wodnych, wykorzystaniu metody elektrodializy do oczyszczania soli renu, funkcjonowaniu łańcucha dostaw renu przez ostatnie cztery dekady oraz o sferycznych proszkach ze stopów renu z kobaltem i niklem czy o nowym zastosowaniu renu jako składnika kompozytów cermetalicznych. ? Dla zainteresowanych uczestników przewidzieliśmy też wycieczkę techniczną do Legnicy i zwiedzanie należącej do Ecorenu fabryki renu metalicznego oraz Oddziału Instytutu Metali Nieżelaznych ? mówi Janusz Adamczyk, prezes KGHM Ecoren.

A to już wiesz?  Eric Poirier nowym Prezesem MAKRO Cash & Carry w Polsce

W skład komitetu honorowego konferencji wchodzą ? oprócz przedstawicieli organizatorów ? również m.in. Herbert Wirth (prezes KGHM Polska Miedź), Leszek Blacha (prorektor Politechniki Śląskiej), Krzysztof Fitzner (profesor Akademii Górniczo-Hutniczej i przewodniczący Komitetu Metalurgii PAN) i Andrzej Trochimczuk (dziekan Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej).

Patronami medialnymi konferencji są: magazyny branżowe ?Stal Metale & Nowe Technologie?,  ?Magazyn Hutniczy? i ?Chemik? oraz angielski ?Copper WorldWide?, a także czasopismo specjalistyczne ?Rudy i Metale Nieżelazne?.

Międzynarodowa konferencja ?Metale towarzyszące w przemyśle metali nieżelaznych?

15 – 17.05.2013

Hotel SCANDIC, Wrocław

ul. Piłsudskiego 49/57

Źródło PR time. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy